Valkiria.com.pl - Serwery Counter Strike 1.6/GO, Seriale Online, Download MuzykiAirsoft/Paintball

Czołem

Jak wiecie (albo i nie), zostałem poproszony o podzielenie się z Wami moim hobby jakim jest Airsoft a kiedyś Paintball. 
W związku z czym, poniżej przedstawię Wam, czym to się je.

Od małego miałem ciągoty do militariów, wojska, broni itp. itd., w związku z czym postanowiłem przejść stopień wyżej jak strzelanie do ludzi przez internet. W tym czasie całkiem ładnie rozwinął się Paintball, którym się rozkoszowałem przez około 5 lat. Po tym czasie zaczął kiełkować na Polskiej scenie Airsoft. Paru moich kolegów zaczęło się w to bawić no i ostatecznie ja również przerzuciłem się na nowy sport.

Większość zapewne kojarzy Paintball pod nazwą "strzelanie kulkami z farbą". Jednak nie każdy pewnie wie, że "markery" Paintball'owe w odróżnieniu od zabawek Airsoft'owych nie mają za wiele wspólnego z bronią ostrą.

Dla przykładu poniżej zdjęcia markera Paintball'owego i repliki ASG M4:

[Obrazek: ionblack.jpg]         [Obrazek: ASG-50031-3.jpg]Co się tyczy markera, na podlinkowanym zdjęciu widać jedynie "broń", poza nią jeszcze potrzebny jest podajnik kulek oraz jakaś forma zasilenia zabawki. Najczęściej jest to butla ze sprężonym powietrzem, mogą się również pojawiać mniejsze butle z CO2.

Poniżej zdjęcie markera gotowego do użycia:[Obrazek: marker%20samopowtarzalny%20Tipmann%2098.jpg]


Jeśli chodzi natomiast o ASG (Airsoft Gun), repliki mogą być elektryczne (napędzane akumulatorem), sprężynowe (napędzane sprężyną - broń po oddanym strzale należy każdorazowo przeładować) oraz podobnie jak markery Paintballowe, gazowe (napędzane sprężonym powietrzem, CO2 lub tzw. Green Gas'em).

Oczywiście Paintball, próbuje być coraz bardziej zbliżony do rzeczywistości, a producenci markerów wypuszczają "repliki" różnych broni, niestety są to twory tak brzydkie, że aż boli.


Airsoft odznacza się właśnie wiernym odwzorowywaniem detali danej broni ostrej, w związku z czym można kupić replikę danej broni z wybitymi numerami odpowiednika broni ostrej. Takie szczegóły mają podnosić poziom naszej zajebistości no polu walki Smile

Poniżej przykłady zabawek jakie można spotkać na strzelankach:

[Obrazek: pol_pl_Replika-karabinka-SW-020A-Olive-D...5952_1.jpg]    

[Obrazek: pol_pl_Replika-pistoletu-maszynowego-PP-...2754_1.jpg]      [Obrazek: pol_pl_Replika-pistoletu-maszynowego-FN-...7222_1.jpg]

[Obrazek: 1152216067_1.jpg]     [Obrazek: 34905.jpg]

[Obrazek: rpg-26-airsoft-bazooka.jpg] 


Przejdźmy teraz do samej rozgrywki. Tutaj pełna dowolność, począwszy od najzwyklejszego scenariusza "My tu, Wy tu", poprzez ochronę VIP'a, przejęcie flagi, zdobycie punktu/przedmiotu, deathmatch, team deathmatch, kontroli większej ilości punktów, grach scenariuszowych/rekonstrukcjach, kończąc wreszcie na LARP'ach i MILSIM'ach, które mogą trwać nawet i 36 godzin.

Jeśli chodzi o pomysł na grę, ogranicza nas jedynie wyobraźnia Smile

Cechą wspólną obu sportów, jest ochrona i ubiór. Na każdej grze obowiązkowe jest posiadanie okularów/gogli ochronnych, a w przypadku Paintballa maski pełnej lub nie. Każda z tych rzeczy musi posiadać odpowiedni atest wytrzymałości. w związku z czym nie mogą to być okulary za 20zł z Castoramy.

[Obrazek: pol_pl_Okulary-ESS-ICE-ONE-1152197322_1.jpg]  [Obrazek: 41bnOEk7npL._SX355_.jpg]  [Obrazek: 300_300_productGfx_2afb9ad3708cab0d5f3f0054aad661a1.jpg]  [Obrazek: plz2.jpg]


Cała reszta oporządzenia, hełm, mundur, kamizelka, buty rękawice, nakolanniki itp., to już kwestia indywidualna czy chcesz nosić czy nie.

Na koniec tematu zostawiłem kwestie pieniężne, co na start i dlaczego tak drogo.

Aby zacząć zabawę w Airsoft wystarczy replika ulubionej broni, ochrona oczu, kulki i jazda do lasu czy do budynków Smile


Repliki broni mogą się wahać od kilku stów, w zależności czy to pistolet czy karabin, do nawet kilkunastu tysięcy złotych, to już kwestia indywidualna. Okulary jak na zdjęciu (sam takich używam) wahają się od 100zł do 250zł, w zależności od ilości szyb w komplecie i ich rodzai. Kulki dobrej jakości to koszt od 45zł do 60zł za 5000szt. Na jednej strzelance potrafię wypluć średnio 1000-2000szt. 

Oczywiście można być pokręconym tak jak np. ja, gdzie potrafię ściągać przeróżne elementy swojego oporządzenia zza oceanu, w związku z czym koszta znacząco rosną. Jak np. hełm Amerykańskich Marines Mich 2000, kontraktowy, wykonany z kevlaru xD

Jeśli chodzi o Paintball, to koszta na dzień dobry nam rosną. Marker + butla HP + elektryczny podajnik kulek + maska, to koszt rzędu 1400-2000zł mniej więcej. Kulki natomiast możemy kupować jedynie w paczkach po 500 szt. to kolejny koszt 45-60zł za paczkę.


Mam nadzieję, że to co napisałem jest w miarę klarowne. Jeśli coś przyjdzie mi do głowy jeszcze w poruszanym temacie, będę na pewno dorzucał.

Oczywiście jeśli będziecie mieli jakieś pytania, chętnie wytłumaczę nurtujące sprawy czy pomogę w doborze sprzętu.
 
Miałem okazję bawić się i jednym i drugim typem "broni"
Od zwykłych sprężynówek po ścinanie gruszek wiszących na drzewie z pomocą elektryka ;)

Gdybym miał się w to bawić to mój komplet wyglądałby następująco Ghilie + SWD Dragunow ;D
[Obrazek: hF2wL5h.png]

 
O ty kamperze xD

Miałem okazję spotkać takie agenta, prawie w niego wdepnąłem Smile
 
Chetnie bym sie przeszedl Smile
 
(17-10-2017, 16:09 PM)olisers3 napisał(a): Chetnie bym sie przeszedl Smilehttp://wmasg.pl/

Ogólnopolskie forum dotyczące ASG, będziesz miał tam działy poświęcone konkretnym regionom. Na bank znajdziesz coś w swojej okolicy Smile
 
Jak chodzi o mnie to ja bardzo uwielbiam paintball. Razem z moimi kumplami gramy w niego od dziesięciu lat.

_______________________________________________
AasaDlaBiznesu.pl
 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości